Konstrukce

Každý motorový člun SCHELKALIN MOTORBOAT je navržen tak, aby splňoval představy svého majitele a aby obstál při každodenním nasazení v jakkoli náročném prostředí po dlouhé roky. Proto jsou námi navržené lodě vyrobené se zvláštní pozorností na jejich odolnost a co nejdelší životnost.

Základem každého člunu SCHELKALIN je tak samonosný hliníkový rám, který tvoří pevnou kostru celého korpusu. Tento příhradový rám je sám o sobě natolik pevný, že klade základ odolnosti, kterou očekáváte i na vodě či během přepravy vaší lodě, aby se loď v žádném případě nekroutila, nedeformovala a s postupem času tak neztrácela vodotěsnost.

Výsledný tvar trupu SCHELKALIN MOTORBOAT je dán především nároky svého majitele na požadované jízdní vlastnosti, stabilitu a praktickou funkčnost na vodě. Pro klidné vody a nízké rychlosti jízdy není třeba hlubokého kýlu, ale oceňována je naopak stabilita za všech okolností, nosnost a co nejmenší hydrodynamický odpor snižující spotřebu paliva. Avšak v podmínkách burácejících vln a silného větru, kdy jsou vyžadovány rovněž vyšší cestovní rychlosti za předpokladu silnějších motorizací, se naopak mnohem lépe chová plavidlo s hlubokým V-kýlem. Profil dna je pak výsledkem spojení konkrétního prostředí s danou motorizací včetně započtení jejího typu, neboť vestavěný motor s JET pohonem má zcela jiné nároky na tvar trupu než závěsný lodní motor poháněný klasickou vrtulí.

Abychom dostáli našemu přesvědčení o nutnosti individuálního přístupu ke každému klientovi, nabízíme rovněž možnost učinit váš motorový člun SCHELKALIN zcela nepotopitelným. To, co je standardem pro profesionální uživatele, si tak může volitelně dopřát i ten, kdo užívá svou loď jen pro rekreační účely. Nepotopitelnost je zajištěna pěnovou a polystyrenovou výplní bočních částí dna, která kromě bezpečnosti rovněž přispívá ještě k větší odolnosti lodě při nečekaných nárazech a při nehodách.

Společnost SCHELKALIN se zaměřuje při návrhu a výrobě hliníkových motorových člunů na lodě v délkách do 7 m a šířkách do 2,5 m; konstrukční výška je v současné době omezena na 2,25 m. Tyto základní hodnoty každého člunu SCHELKALIN MOTORBOAT se snažíme rozšiřovat, abychom vám v blízké budoucnosti nabídli širší možnosti výběru.

Schelkalin, s.r.o.

Adresa :
Vlašimská 462
257 26 Divišov

Telefon:
605 278 306
737 139 886

E-mail:
info@adventureboat.cz
info@cmpboats.cz

Web:
www.motorboat.cz