Výbava

Základním modelem hliníkových lodí SCHELKALIN pro objednání výroby je aktuálně S600, jež se nabízí v provedení „MULTI“ a „GT“. Oba modely se vyznačují vysokými boky, množstvím úložných prostor a pohodlnými plošinami na zádi, jež umožňují snadný výstup z paluby, rovněž na molo a přístup k motoru na vodě. Tyto zadní plošiny mají na spodní straně konkávní tvar, což dopomáhá eliminovat dobíhající zpětné vlny při prudkém zastavení. U obou modelů může být paluba volitelně samovylévací, standardně je však suchá (s odtokovým ventilem a vodní pumpou v podpalubí).

Motorové čluny s označením „MULTI“ jsou navržené především jako pracovní lodě či prámy, jejichž charakteristickým znakem je výklopná příď umožňující komfortní přístup k vodní hladině pro práci záchranářů, hasičů či potápěčů IZS ČR, ale rovněž pro rychlé a snadné vyložení či naložení osob a nákladu na přírodním břehu anebo pláži. Příď lze sklopit rovněž pod úroveň vodní hladiny a to buď ručním, nebo dálkově ovládaným elektrickým navijákem. Její šířka 140 cm umožňuje nalodění motorek nebo čtyřkolky (ATV) a jejich přepravu na palubě s ložnou délkou 275 cm. S600-MULTI rovněž v základní konfiguraci zahrnuje samostatně stojící konzolu řízení a širokou kapitánskou sedačku s výklopnou opěrkou a tak nabízí možnost výběru, zda budete při ovládání lodě stát nebo sedět. Dva prostorné úložné boxy po stranách paluby a další dvě sedačky na zádi nabízí pevné místo k sezení až šesti osob, přičemž hlavním hlediskem návrhu je co největší volné pracovní místo na palubě. S600-MULTI je rovněž osazen dvojitým rámem nesoucí povinné osvětlení, dále dálková a pracovní světla včetně možnosti instalace zábleskové rampy a výstražného zařízení.

Motorové čluny S600-GT jsou zaměřené – jak zkratka „GT“ napovídá – na přepravu osob při vyšší úrovni komfortu jízdy a jejich pohodlné nastupování a vystupování. K tomuto účelu je uzpůsobeno vybavení paluby dalšími sedačkami a oddělenými sedadly, takže lze celkově pojmout až 6-8 osob posádky. Umístění sedadel je volitelné: buď dokola paluby (např. okolo stolu uprostřed paluby) nebo v jednotlivých řadách sedaček. Pro výstup na vyšší molo poslouží přídní prostor, jež kombinuje (odnímatelnou) polstrovanou sedačku a kotevní schránku do tvaru schodů, které umožňují jejich pohodlné zdolání. Volitelně se zde nachází místo opalovací plochy. Pro výstup je uzpůsoben rovněž bok lodě, kde se nachází dvířka s individuálně stanovenou nástupní výškou svého prahu. Pro nastupování lze využít i zadní plošiny, které se nachází cca 15 cm nad vodoryskou. Součástí volitelné výbavy je pevná stříška nad celým prostorem paluby, která zároveň nese povinné a volitelné osvětlení.

Schelkalin, s.r.o.

Adresa :
Vlašimská 462
257 26 Divišov

Telefon:
605 278 306
737 139 886

E-mail:
info@adventureboat.cz
info@cmpboats.cz

Web:
www.motorboat.cz